WordPress hassas optimizasyon yapmak

Önbellek ayarlarını yapın, CDN kurun, resimlerinizi ve dosyalarınızı sıkıştırın gibi bilindik optimizasyon yöntemlerini bahşetmeyeceğim. Onları direk atlıyorum. Hassas optimizasyona başlamak için zaten bu bilindik adımları zaten yapmış olmamız gerekmekte.

Sitenizdeki sorgu sayısını, otomatik düşürebilecek farklı farklı eklentiler mevcuttur. Ama genelde bu eklentiler bazı hataları ve sorunları beraberinde getirir. Benim size önermek istediğim Premium Gonzalez eklentisi bu işi tamamen manuel seviyeye indirmektedir. Site genelinde çağırdınız eklentileri ve  JS/CSS dosyalarınızı devre dışı bırakmanıza olanak sağlıyor.

Örneğin site genelinde Contact Form 7 eklentisinin yaptığı sorguları tüm sayfalarda kapatabilir ve sadece forumun olduğu sayfada aktif edebilirsiniz. Her sayfaya hassas bir şekilde çağrılacak sorgu sayısını kontrol etmenize ve bunların sayısını hatasız düşürmenize olanak sağlayan harika bir eklenti. Eğer eklenti ücreti yaptığınız proje değmiyor ise hemen hemen aynı performansı sağlayan ücretsiz eklenti Plugin Organizer da önere bilirim.

Kategori
Front-endKullanıcı Deneyimi
Bağlantı
Premium GonzalezPlugin Organizer
Etiket
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir