Shazam hayat kurtaran UX özelliği

Shazam ismini bilmediğiniz müzikleri bulmanıza yardımcı olan, tartışılmaz piyasadaki en iyi uygulamadır. Mükemmel bir veritabanı arama hızı olan bu uygulama şarkıları aramakla kalmayıp, tehlikeli anında güvenlik birimlerini de arama özelliği bulunmaktadır.

Uygulamanın bu özelliği hepimizin acil bir durumda hayatımızı kurtarmaya büyük etkisi olacağı inanıyorum. Özellikle bayanların ve sırt çantası ile seyahat eden arkadaşların bu özelliği aktif etmelerini öneririm. Uygulamanın bu özelliğinin çalışma prensibine gelecek olursak acil bir durumda bağırmanız, çığlık atmanız yeterli olacaktır.

Her çığlık yada bağırma sesinde bu uygulama çalışmayacaktır. Çünkü insan sesi normal durumlarda 4 – 5 Hertz frekans seviyesindedir. Tehlike durumlarında bu oran 30 – 150 Hertz arasında değişiklik göstermektedir. Uygulamanın özelliği bu farkı iyice analiz edip, asılsız bir ihbarda bulunmayarak başınızı ağrıtmayacaktır. Dolaysıyla tehlikeli bir durumda, özelleştirdiğiniz ayarlara göre kurtarma ve güvenlik birimlerine konumunuzu hemen gönderecektir. Aşağıdaki videoda bu özellik hakkında detaylı bilgiyi ve nasıl aktif edeceğinizi bulabilirsiniz.

 

Kategori
Kullanıcı DeneyimiSeyahat
Bağlantı
Shazam
Etiket
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir